خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۶ بیمار کرونایی در شاهرود بستری شدند/ ضرورت توجه مردم به واکسن

حسین شیبانی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه در ۱۰ روز اخیر تعداد مراجعه به بیمارستان با علائم کرونا در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیشتر شده است، بیان کرد: بستری‌های ما در بیمارستان با علائم حاد تنفسی مشکوک به کرونا و حتی آنفولانزا به صفر رسیده بود که متأسفانه امروز این میزان به ۱۶ نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از ۱۶ نفر بستری شده بیماری کرونا در شاهرود، پنج نفر در آی سی یو نگهداریم می‌شوند، افزود: وضعیت این بیماران آن‌قدرها هم بد نیست اما شرایط خوبی نیز نداشتند و لذا به بخش آی سی یو انتقال داده شده‌اند.

عدم ثبت فوتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه علی رغم شیوع بیشتر ویروس کرونا در هفته اخیر فوتی در شاهرود و میامی ثبت نشده است، ابراز داشت: با این شرایط و اگر شیوع همین طور رشد پیدا کند باید منتظر وقوع پیک دیگری از بیماری کرونا و سویه جدید باشیم.

شیبانی با بیان اینکه اقدامی که ما می‌توانیم امروز صورت دهیم این است که با همکاری هم و اقدامات مراقبتی هم شدت آن را کاهش دهیم و هم ماندگاری آن را کمتر کنیم، گفت: مهمترین توصیه در این زمینه تکمیل واکسیناسیون است.

وی با بیان اینکه انواع واکسن کرونا در دسترس مردم شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود قرار دارد، تاکید کرد: استفاده از ماسک به خصوص عدم ماندگاری در مکان‌های پرازدحام از دیگر توصیه‌های ما به مردم در راستای عدم رشد سویه جدید کرونا است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا