خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ضرورت بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای در مقابله با موج هشتم کرونا

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد مخلص الائمه ظهر سه شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان مرکزی اظهار داشت: هم اکنون در ابتدای موج هشتم کرونا هستیم و هنوز به پیک نرسیدیم و با توجه به قدرت سرایت و شیوع بالای این سویه جدید نیازمند آمادگی همه جانبه و خصوصاً در مسئله اطلاع رسانی هستیم.

وی افزود: رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیمای مرکز استان نسبت به ارائه هشدارهای آموزشی، تولید محتوا کنند و کلیپ‌های تهیه شده از موج‌های قبلی کرونا را در راستای کنترل و مقابله با بیماری کرونا، مجدد منتشر کنند و می‌توان با بهره گیری از تجربیات گذشته موفقیت‌های خوبی حاصل کرد.

مخلص الائمه بیان کرد: رسانه‌ها در راستای مقابله با موج هشتم ویروس کرونا نقش کلیدی دارند و باید در راستای افزایش آگاهی مردم، نسبت به این مهم اطلاع رسانی گسترده صورت گیرد و لذا تولید محتوای اثرگذار مورد توجه همه رسانه‌ها و شبکه‌های فعال در فضای مجازی باشد.

وی ادامه داد: نیاز است موج قوی واکسیناسیون برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان راه‌اندازی شود و مراکز واکسیناسیون در صورت نیاز در استان ایجاد شود و نهضت واکسیناسیون در استان مرکزی شکل بگیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به اهمیت تزریق واکسن برای جلوگیری از تلفات در موج جدید کرونا بیان کرد: نیاز است برای مقابله با شیوع ویروس کرونا افرادی که ۶ ماه از تزریق واکسن آنان می‌گذرد نسبت به تزریق دُز یادآور این ویروس اقدام کنند. تا میزان تلفات کاهش یابد.

وی خاطر نشان کرد: شبکه ارتباطات استان باید با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص اقدامات سازنده و اثرگذار و استفاده از همه ظرفیت‌ها تعامل سازنده داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا