خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

موج جدید کرونا در اصفهان اوج نگرفته است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا جان نثاری شامگاه سه شنبه در ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا اظهار داشت: در روزهای اوج گیری ویروس کرونا تجربیات بسیاری را به دست آوردیم و البته هزینه این تجربیات را پرداخت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: برگزاری نشست‌های مقابله با کرونا در سطح ملی و استانی یکی از همین تجربیات ارزشمند است. جلسات ستاد کرونا ساختار و قوام یافته‌اند و می‌دانیم با همگرایی و هم‌پوشانی مسئولین در رده‌های مختلف می‌توانیم در برابر یک ویروس ناشناخته نیز استقامت کنیم، پس این تجربه یک سرمایه ارزشمند است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان عنوان کرد: برای حفظ این سرمایه ضروری است جلسات این ستاد بعنوان یک تجربه بهداشتی حفظ شوند. برای رسیدن به این مهم به جای «ستاد مدیریت و مقابله با کرونا» نام «کارگروه مدیریت فوریت‌های بهداشتی و درمانی» را برای جلسات ستاد انتخاب می‌کنیم که تنها یکی از وظایف آن مدیریت و مقابله با کرونا خواهد بود.

وی اظهار کرد: جلسات ستاد با اعضای مشخص به صورت مستمر و در زمان‌های تعیین شده برگزار خواهد شد تا این ساختار از دست نرود و بتوانیم سیستم بهداشت و درمان را به صورت آماده باش نگه داریم.

لزوم تکمیل مراحل واکسیناسیون کرونا

جان‌نثاری ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط آحاد مردم، گفت: تکمیل مراحل واکسیناسیون، استفاده از ماسک به ویژه در اماکن سربسته و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از جمله مواردی هستند که باید توسط مردم رعایت شوند.

وی عنوان کرد: ضروری است صداوسیمای مرکز اصفهان با طراحی و اجرای برنامه‌های متنوع مردم را به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشویق کند تا با رفتار آگاهانه مردم موج هشتم شیوع کرونا را با کمترین آسیب پشت سر بگذاریم.

جان‌نثاری با اشاره به اینکه سلامت مردم خط قرمز دولت است، بیان کرد: آگاهی مردم بهترین شیوه ما برای مقابله با همه گیری سویه و زیرسویه‌های جدید کرونا است، بنابراین هرگونه غفلت می‌تواند تبعات هنگفتی را در پی داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان متذکر شد: خوشبختانه موج جدید کرونا در کشور و استان اوج نگرفته است و این نشست با هدف آمادگی مسئولان و مردم برگزار شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا