خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شیوع ویروس کرونا در استان زنجان وضعیت پایداری دارد

مشهود تقی لو در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کرونا دوباره در سطح کشور جولان می‌دهد، گفت: این ویروس در استان وضعیت پایداری قرار دارد.

وی بیان داشت: از ابتدای شیوع ویروس کووید – ۱۹ تاکنون در استان زنجان ۱۸۰ هزار و ۸۸۰ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و از این میان، هزار و ۹۴۸ نفر در اثر ابتلاء به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: متأسفانه سه شهرستان استان در وضعیت زرد کرونایی و پنج شهرستان هم در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

تقی لو تاکید کرد: تکمیل فرآیند واکسیناسیون و تزریق دوزهای بعدی امری مهم محسوب می‌شود که حساسیت و توجه جدی شهروندان در این خصوص ضروری است.

وی افزود: علائم سویه‌های جدید کرونا به ویژه در سویه XBB از حالت کلاسیک تب و سرفه به سمت علائمی همچون درگیری‌های گوارشی، خستگی و سردرد تغییر کرده است و در صورت بالا رفتن میزان ابتلاء و نیاز به درمان بیمارستانی این مراکز آماده ارائه خدمات به بیماران هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های تاکید کرد و گفت: شهروندان به شیوه‌نامه‌های بهداشتی عمل کنند و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی مداوم دست‌ها را مورد توجه قرار دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا