خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

«جنایت نامرئی» در قاب تلویزیون/ پاندمی کرونا برنامه‌ریزی شده بود؟

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه مستند «جنایت نامرئی» به کارگردانی سهیل سلیمی روز چهارشنبه ۲۱ دی ماه در موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی رونمایی شد.

این مجموعه مستند پنج قسمتی از هفته آینده از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود به پاندمی کرونا و تاثیری که در جهان گذاشت می‌پردازد و نشان می‌دهد که این پاندمی اتفاقی برنامه‌ریزی شده بوده است.

سهیل سلیمی کارگردان این مجموعه مستند در این باره به خبرنگار مهر بیان کرد: مستند «جنایت نامریی» مستندی افشاگرانه در حوزه‌های مختلف است که در یک نقطه مشترک به انسجام می‌رسد و آن پاندمی کروناست.

وی اضافه کرد: مطلب شاید به شکل غیرمنتظره در طول قسمت‌ها با هم در تضاد باشند ولی وقتی بعد از چهار قسمت جلوتر می‌رویم متوجه می‌شوید همه ابعادی که در مستند پرداخته می‌شود به هم ارتباط دارد. اما ما این ابعاد اقتصادی، درمانی و… را معمولاً به تفکیک دیده‌ایم و درست در موقعی که مثلاً یک بحران اقتصادی به وجود می‌آید بعد یک پاندمی هم بوجود می‌آید و بعد هم جنگ می‌شود و گویی این فرمول همیشه تکرار می‌شود.

سلیمی یادآور شد: انچه که اسناد به ما نشان می‌دهد این است که از ۱۰ سال قبل از اینکه پاندمی کرونا شروع شود درباره آن برنامه‌ریزی می‌کنند. ما هم در طول مستند به این برنامه‌ریزی اشاره می‌کنیم، به اسنادی که وجود دارد و حتی مراسم‌هایی که وجود دارد. برنامه‌های ورزشی مثل المپیک برگزار شده است که هدفش آماده سازی ذهنی در این زمینه بوده است.

این مراسم با حضور جمعی از پزشکان در موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی برگزار شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا