خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

زنگ خطر موج جدید کرونا در تویسرکان

محمد ربیع یگانه در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: احتمال موج هشتم با شناسایی سویه‌های جدید کرونا در کشور افزایش پیدا کرده است و بدین منظور استفاده از ماسک و تزریق نوبت یادآور واکسن توصیه می‌شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به موج جدید همه‌گیری کرونا در جهان و کشور بر رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی تاکید شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تویسرکان یادآور شد: با توجه به قرار گرفتن شهرستان تویسرکان در لیست وضعیت زرد کرونایی یا همان نسبتاً پر خطر و شیوع موج جدید همه‌گیری کرونا در برخی کشورهای جهان و تأیید ورود سویه‌های جدید به کشور از سوی وزارت بهداشت، مردم برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های تنفسی نظیر کرونا و آنفولانزا اهتمام بیشتری نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

ربیع یگانه اضافه کرد: برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های تنفسی همه مردم باید تا جای ممکن از حضور غیرضروری در مکان‌های تجمعی و بسته خودداری کنند و در صورت حضور در چنین مکان‌هایی علاوه بر برقراری تهویه مناسب حتماً از ماسک تنفسی مناسب استفاده کنند.

وی استفاده از ماسک و برقراری تهویه مناسب را در مکان‌هایی مانند مدرسه و دانشگاه بسیار مهم و اساسی دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به آمادگی مراکز جامع خدمات سلامت تابعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان، برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به افراد توصیه می‌شود در صورت داشتن علائم بیماری‌های تنفسی شامل عطسه، سرفه، آبریزش بینی، تب و لرز حتماً به پزشک مراجعه کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تویسرکان در پایان با بیان اینکه افراد مبتلا به علائم تنفسی علاوه بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در منزل بمانند و برای پیشگیری از ابتلای سایر افراد خانواده اصول بهداشتی و قرنطینه را رعایت کنند، افزود: توجه به تغذیه سالم و انجام ورزش‌های مناسب می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی افراد کمک کند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا