خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش شهرهای آبی در مازندران/ ۳۸ بیمار کرونایی بستری هستند

فرهاد غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس آخرین اطلاع رسانی رنگ بندی کرونایی مناطق مختلف کشور از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی در استان مازندران همانند هفته‌های گذشته صفر بوده و تعداد مناطق با وضعیت آبی به ۱۶ شهرستان افزایش یافت و مناطق زرد به شش شهرستان شامل گلوگاه، جویبار، سوادکوه، آمل، بابلسر و رامسر کاهش یافت.

وی افزود: بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، قائمشهر، سیمرغ، سوادکوه شمالی، بابل، فریدونکنار، محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس، کلاردشت، تنکابن و عباس آباد در وضعیت آبی به سر می‌برند.

غلامی با تاکید بر تکمیل واکسیناسیون، ماسک زدن، استقرار تهویه مناسب در اماکن سربسته، رعایت و مراقبت بهداشتی به ویژه در تجمعات را الزامی دانست و گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند و ظرف همین مدت تعداد سه نفر از افراد بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: هم اکنون ۳۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد پنج نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا