خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش موارد کووید ۱۹ هیچ سویه جدیدی ایجاد نکرده است

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، «جرج گائو»، نویسنده اصلی از مؤسسه میکروبیولوژی در آکادمی علوم چین، گفت: «با توجه به تأثیری که سویه های مختلف بر روند پاندمی داشته‌اند، بررسی اینکه آیا سویه های جدیدی پس از تغییرات اخیر در سیاست‌های پیشگیری و کنترل کووید ۱۹ چین پدیدار شده است یا خیر، مهم بود.»

وی در ادامه افزود: «تحلیل ما نشان می‌دهد که دو زیرمجموعه شناخته‌شده اومیکرون عمدتاً مسئول افزایش فعلی موارد ابتلاء در پکن و احتمالاً در کل چین بوده‌اند.»

با این حال، وی می‌گوید: «از آنجایی که کووید ۱۹ هنوز به طور گسترده در چین در جریان است، نظارت دقیق بر وضعیت بسیار مهم است تا سویه های جدیدی که ممکن است ظاهر شوند در اسرع وقت شناسایی شوند.»

در دوره زمانی که چین سخت‌ترین سیاست‌های کنترل بیماری پاندمی را لغو کرد، محققان تجزیه و تحلیل ژنومی ۴۱۳ عفونت جدید کووید ۱۹ را در پکن انجام دادند.

بر اساس این مطالعه، بیش از ۹۰ درصد از عفونت‌های محلی در پکن بین ۱۴ نوامبر و ۲۰ دسامبر ۲۰۲۲ شامل زیرمجموعه‌های اومیکرون BA.۵.۲ یا BF.۷ بود.

چین در ۷ دسامبر به استراتژی خود در برابر کووید صفر پایان داد که شامل قرنطینه‌های هدفمند، آزمایش‌های انبوه و قرنطینه بود. پس از آن پرونده‌ها افزایش یافت و این گمانه زنی را افزایش داد که ممکن است سویه های جدیدی ظاهر شده باشد.

برای این مطالعه، محققان از ۲۸۸۱ توالی ژنوم نمونه برداری کردند و ۴۱۳ مورد از آنها را به طور تصادفی انتخاب کردند. حدود ۳۵۰ مورد داخلی و ۶۳ مورد از ۶۳ کشور و منطقه وارد شده بود.

سویه غالب در پکن پس از ۱۴ نوامبر BF.۷ بود که تقریباً ۷۶ درصد از عفونت‌های محلی را تشکیل می‌داد. BA۵.۲ در حدود ۱۶% موارد محلی یافت شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا