خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

استفاده از ظرفیت فرهنگیان خیر در جبران خلاهای آموزشی

به گزارش خبرنگار مهر، کلام الله صفری ظهر سه شنبه در جمع مدیران مجری طرح مدرسه کانون تربیتی محله در خانه معلم اردبیل اظهار کرد: مدرسه نقطه شروع هر تحولی در جامعه است و باید در توانمندسازی مدارس تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

وی با اشاره به چشم انداز طرح تحولی مدرسه کانون تربیتی محله خاطرنشان کرد: باید در قالب ساحت‌های تربیتی مشارکت و حمایت تمام ارکان جامعه را جلب کنیم تا بتوانیم به اهداف این طرح در استان دست یابیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل مدیران مدارس را نماینده تام‌الاختیار وزارت آموزش و پرورش در محیط‌های آموزشی دانست و بیان کرد: اختیارات مدیران بسیار گسترده است و مدیران نیز باید از این اختیارات در پیشبرد اهداف سند تحول آموزش و پرورش و سیاست‌های دولت مردمی استفاده کنند.

صفری با اشاره به اقدامات انجام گرفته در یک سال گذشته افزود: امروز آموزش و پرورش تمام تمرکز خود را بر روی جلب مشارکت تمام نهادها و ارگان‌ها گذاشته است که جذب خیرین برای ساخت و تجهیز مدارس در راستای ارتقای سرانه آموزشی استان از جمله این فعالیت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه به زودی شاهد تحولی عمیق در این زمینه خواهیم بود، تصریح کرد: یکی دیگر از طرح‌هایی که می‌تواند در این زمینه به آموزش و پرورش کمک کند طرح امین است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود ما در قالب طرح امین مشارکت حوزه‌های علمیه و طلاب را جذب کرده‌ایم که انتظار داریم مدیران از این فرصت نهایت استفاده را در پیشبرد اهداف تربیتی سند تحول ببرند.

صفری استفاده از ظرفیت فرهنگیان خیر در جبران خلاءهای آموزشی و تربیتی ناشی از دوران کرونا را یادآور شد و بیان کرد: اجرای این طرح نیز با استقبال همکاران و معلمان روبرو شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا