خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

نتیجه تحریم، فشار بر زندگی مردم است/ نتوانستند ملت را متوقف کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در گفتگو با شبکه چینی «سی‌جی‌تی‌ان» که بخشی از آن منتشر شده است، درباره تحریم‌های آمریکا و دیگر کشورهای غربی علیه ایران گفت: در واقع این همان جنگ است، اما ابزار آن عوض شده است. دیروز ابزار نظامی بود، امروز ابزار تحریم است و آن‌ها بسیار بی‌رحمانه این تحریم‌ها را دنبال می‌کنند. حتی دارو را که مورد نیاز بیماران است، برای ایران تحریم کرده‌اند. حتی برای بیماران پروانه‌ای که کودکان به آن مبتلا هستند و برای خانواده‌هایشان بسیار زجرآور است، داروهای مورد نیازشان را تحریم کرده‌اند.

وی تصریح کرد: واکسن کرونا را هم تحریم کردند. در اولین دیداری که با دبیرکل سازمان ملل در نیویورک داشتم، او در ابتدای دیدار از من عذرخواهی کرد. گفت که «من عذر می‌خواهم که هر چه تلاش کردم، نتوانستم تحریم‌ها را نسبت به واکسن کرونا از روی ایران بردارم.»

رئیسی تاکید کرد: شما و همه مردم دنیا خوب می‌دانید که تحریم‌ها نتیجه‌اش فشار آوردن بر مردم است؛ آن‌ها در سخن این را اعلام می‌کنند که تحریم‌ها به خاطر فشار آوردن بر حکومت ایران است، اما نتیجه این تحریم‌ها در زندگی مردم است.

رئیس‌جمهور کشورمان بیان کرد: آن‌ها و طرفدارانشان همیشه اعلام می‌کردند که حکومت ایران این شش ماه، آن شش ماه، امسال یا آن سال پایان می‌پذیرد، اما قریب به نود شش ماه می‌گذرد.

وی اظهار کرد: آن‌ها که این حرف‌ها را می‌زدند، خودشان دیگر نیستند؛ بعضی‌هایشان در این عالم نیستند و بعضی‌هایشان دیگر مسئولیتی ندارند یا ناتوان شده‌اند؛ اما می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران بسیار درخشنده‌تر، توانمندتر و کارآمدتر از همیشه دارد ادامه می‌دهد.

رئیسی همچنین گفت: تحریم می‌خواست ملت ما را متوقف کند، اما ملت ما و جوان‌های ما متوقف نشده و دچار کندی و ایستایی نشدند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا