خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کاخ سفید: در دولت آمریکا هیچ اجماعی درباره منشأ کرونا وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید با اشاره به گزارش رسانه‌ها درباره منشأ همه‌گیری کرونا، گفت که در دولت آمریکا هیچ نتیجه‌گیری قطعی و اجماعی درباره این موضوع وجود ندارد.

نشریه وال‌استریت‌ژورنال یکشنبه هفته جاری در گزارشی مدعی شد که وزارت انرژی آمریکا به این نتیجه رسیده که منشأ همه‌گیری کرونا احتمالا «نشت آزمایشگاهی چینی» بوده است. پکن این ارزیابی را رد کرده است.

کربی در نشست خبری کاخ سفید گفت: نهادهای اطلاعاتی و مابقی تشکیلات دولتی هنوز در حال کار روی این موضوع هستند. هیچ نتیجه قطعی دراین‌باره وجود نداشته و در نتیجه اینکه بخواهم از گزارش رسانه‌ها درباره نشانه‌های اولیه احتمالی درباره منشأ همه‌گیری دفاع کنم، هم برایم دشوار است و هم معتقدم که نباید چنین کاری انجام دهم.

وی افزود: رئیس جمهور فقط حقایق و مستندات را می‌خواهد و ما هنوز به مستندات دست نیافته‌ایم و هر زمان که به چنین اطلاعاتی دست یابیم، به مردم و کنگره آمریکا اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

کربی تاکید کرد: در حال حاضر در دولت آمریکا درباره منشأ دقیق انتشار کرونا، هیچ اجماعی وجود ندارد و نهادهای اطلاعاتی هم به چنین اجماعی ترسیده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا