خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شهرستان های فردوس و خوسف نارنجی شدند/ افزایش بیماران کرونایی

محمد موسوی میرزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی‌های کرونایی دو شهرستان فردوس و خوسف نارنجی شدند که یک زنگ هشدار در مورد افزایش آمار بیماران کرونایی محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: در سه هفته اخیر حدود ۹۰ درصد نمونه‌های گرفته شده در خراسان جنوبی مربوط به بیماران بستری بوده و ۲۰ درصد نمونه‌ها نیز کرونا مثبت بودند.

موسوی میرزایی افزود: البته در دو شهرستان فردوس و خوسف که اکنون در وضعیت نارنجی قرار دارند، تمامی نمونه‌های گرفته و نمونه‌های مثبت مربوط به بیماران بستری بوده است.

وی با تأکید بر اینکه اگر همین روند ادامه پیدا کند شهرستان‌های با وضعیت نارنجی در خراسان جنوبی افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: در حال حاضر شهرستان‌های سربیشه، زیرکوه، درمیان، سرایان، قاین و بیرجند در وضعیت زرد کرونایی و بشرویه، طبس و نهبندان نیز آبی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: طبق روال گذشته از هم استانی‌های اخیر درخواست می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا سلامت خود و سایر افراد جامعه نیز حفظ شود.

موسوی میرزایی اظهار کرد: امیدواریم با مراعات و همکاری همه شهروندان شهرهای نارنجی ما افزایش پیدا نکرده و هیچ شهری نیز در وضعیت قرمز و خطرناک کرونایی قرار نگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا