خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

نیمی از شهرستان‌های استان سمنان در وضعیت نارنجی کرونایی هستند

به گزارش خبرنگار مهر، طبق آخرین رنگ بندی کرونایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبتنی بر آمارهای واصله از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، نیمی از شهرستان‌های استان در هشدار جدی کرونایی قرار گرفته است، تاکید داشت: علی رغم خروج مهدی شهر از وضعیت قرمز کرونایی، همچنان شرایط در استان بحرانی است.

در نخستین نقشه رنگ بندی کرونایی در سال جدید مهدی شهر از شرایط کرونایی قرمز رنگ بیرون آمده و حالا در وضعیت نارنجی است همچنین سه شهرستان دیگر شامل سمنان، دامغان و سرخه نیز در کنار این شهرستان در وضعیت نارنجی یا همان هشدار جدی قرار دارند.

در این رنگ بندی همچنین شاهرود و گرمسار در وضعیت زرد یا همان پرخطر هستند و میامی و آرادان در شرایط آبی یا همان تثبیت شده به سر می‌برند که البته به زعم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان نباید به این شرایط دل خوش کرد چرا که شاهد افزایش شیوع کرونا در دو هفته اخیر در سراسر استان هستیم.

دوری از تجمعات و مکان‌هایی که دارای تهویه هوای مناسب نیستند، قرنطینه افرادی که علائم بیماری به خصوص خشکی گلو دارد، استفاده از ماسک و… در زمره توصیه‌های کارشناسان بهداشت و درمان برای مقابله با شیوع کرونا است.

در ۱۵ روز اخیر شاهد افزایش چشم گیر میزان مراجعه و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان سمنان بوده‌ایم که زنگ خطری برای سلامت جامعه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا