خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

لزوم هوشیاری برای پیشگیری از موج هشتم کرونا در یگان ها

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار هادی شیرزاد با بیان اینکه موج هشتم بیماری کرونا در کشور همچنان در جریان است، گفت: با وجود شیب ملایم این موج اما همزمان شدن آن با شلوغی اماکن عمومی به ویژه افزایش سفرها و دورهمی ها در نوروز و تعطیلات پیش رو با احتمال تهدید جدی خیز بیماری در فروردین ماه ۱۴۰۲ مواجه هستیم.

معاون بهداد فراجا ادامه داد: برای حفظ شرایط موجود و پیشگیری از شیوع و افزایش موارد ابتلاء در یگان‌ها رعایت موازین بهداشتی با تاکید بر استفاده از ماسک در اماکن مسقف به ویژه افراد دارای علائم مشابه سرماخوردگی به طور ویژه، حائز اهمیت است.

وی بر لزوم تهویه مناسب اماکن مسقف به خصوص آسایشگاه‌ها و اماکن غذایی، سالن غذاخوری، رستوران‌ها و بوفه‌ها تاکید کرد و متذکر شد: اقدامات پیشگیرانه در مراکز آموزش و مراکز زیست دسته جمعی باید تشدید شود.

شیرزاد همچنین جداسازی افراد مبتلا به علائم مشابه سرماخوردگی در مراکز آموزش را تا زمان بهبود، مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: تزریق دُز یادآور واکسن برای پیشگیری از ابتلاء یا تخفیف عوارض بیماری همچنان راهکار توصیه شده مراجع علمی است.

معاون بهداد فراجا برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری کرونا و سایر بیماری‌های شایع تنفسی فصلی توصیه کرد: دید و بازدیدهای سال نو تا حد امکان مدیریت و حفظ فاصله اجتماعی یک متر، اجتناب از روبوسی و رعایت بهداشت دست‌ها با جدیت رعایت شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا