خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۶ درصد مردم ماسک می زنند/ وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۱۹ فروردین ۱۴۰۲، بالغ بر ۳۶.۸۸ درصد بوده است.

میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور در بازه زمانی ۹ تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۲، بالغ بر ۵۵.۲۵ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۷۱.۳۶ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان زنجان با ۲۹.۳۱ درصد بوده است.

میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲ تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۲، بالغ بر ۵۵.۲۵ درصد بوده است که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۵.۲۴ درصد بیشترین میزان رعایت و کارگاه‌ها و صنایع کوچک با ۵۴.۴۵ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

میانگین استفاده از ماسک در شاغلان و خدمت‌گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۹ تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۲، ۱۶.۶۸ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۳.۲۴ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۲.۸۲ درصد رعایت بوده است.

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از ۲ تا ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۲، ۱۶.۶۸ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۴۵.۶۵ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراکز تفریحی با ۱۴.۱۳ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۹ تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۲، ۳۳.۲۰ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۶۱.۷۲ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۱۰.۸۰ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۲ تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۲، ۳۳.۲۰ درصد بوده که فرودگاه‌ها با ۵۰ درصد بیشترین درصد رعایت و پایانه‌های مسافری درون شهری با ۲۴.۶۱ درصد کمترین میزان رعایت را داشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا