خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه توزیع شد

به گزارش خبرنگار مهر، محسن فتوحیان صبح سه شنبه در مراسم توزیع بسته‌های معیشتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به رغم آسیب‌های اقتصادی کرونا در ایران، اتفاق درخشانی در کشور رقم خورد که عطر اسلام و مواسات و همدلی اسلامی را سامان داد، چرا که ایران همدل سرمایه اجتماعی عظیمی است.

مسئول بسیج سازندگی تربت حیدریه افزود: با توجه به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش کمک مومنانه و همچنین نسیم مواسات و همدلی از ابتدای آغاز این رزمایش‌ها در سال ۹۹ بیش از ۱۰۰ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش ۷۰ میلیارد تومان بین نیازمندان مناطق حاشیه شهر و روستاهای کم برخوردار نیز توزیع شد.

وی گفت: در این مرحله از رزمایش ۵ هزار بسته کمک معیشتی شامل: برنج، روغن، مرغ، ماکارونی، حبوبات، رب و خرما هر بسته به ارزش یک میلیون تومان و در مجموع ۵ میلیارد تومان بین نیازمندان توزیع شد.

فتوحیان با بیان اینکه از ابتدای رزمایش‌های کمک مومنانه تاکنون بیش از ۱۵۰ سری کمک جهیزیه به صورت مشارکتی با خیرین و بسیج سازندگی به ارزش ۳. ۵ میلیارد تومان بین مزدوجین و نوعروسان نیازمند توزیع شده، گفت: در این مرحله از رزمایش ۱۰ سری کمک جهیزیه با ۱۷ قلم کالا شامل؛ یخچال فریزر، گاز، فرش، اتو، جاروبرقی، سرویس آشپزخانه، بخاری و… به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان بین نوعروسان نیازمند توزیع شد.

مسئول بسیج سازندگی تربت حیدریه با بیان اینکه تا پیش از آغاز رزمایش کمک مومنانه پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج از اواسط نیمه ماه شعبان سال ۹۹ در کنار خیرین، گروههای جهادی، هیئتی، طلاب، نهادها و سایر ارگان‌ها، مشغول به اجرای این کارخداپسندانه هستند، افزود: این بسته‌های معیشتی توسط ۱۷۰ گروه جهادی بین نیازمندان در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر توزیع می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا