خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بهتر بود «همه‌گیری» در ایام کرونا پخش می‌شد/ بعضی عامدانه ندیدند

محمد صادق بکتاشیان کارگردان سریال «همه‌گیری» که این روزها از شبکه سه پخش می‌شود به خبرنگار مهر بیان کرد: یک سال پیش تولید این مجموعه تمام شد اما پخش نشد که بخشی به این دلیل بود که شبکه یک و شبکه دو سریال‌هایی درباره کرونا پخش کردند و شبکه سه یا معاونت سیما تصمیم گرفت که فاصله‌ای بیفتد و بعد هم به شب عید خورد و مناسبت‌های دیگر خورد که به لحاظ مضمون چندان مناسب با سریال نبود.

وی درباره این بازه زمانی که ممکن است تاثیر منفی روی مخاطب بگذارد، بیان کرد: اگر سریال در زمان کرونا پخش می‌شد تاثیر بهتری داشت و مخاطب بیشتری پیدا می‌کرد. ما وقتی فیلمبرداری می‌کردیم درگیر کرونا بودیم و سعی داشتیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم، خدا را شکر هیچکس هم بیمار نشد و اگر در همان زمان که همه درگیر این ماجرا بودند پخش می‌شد بازخورد بهتری هم داشت.

بهتر بود «همه‌گیری» در ایام کرونا پخش می‌شد/ بعضی عامدانه ندیدند

این کارگردان درباره بازخوردها نیز بیان کرد: آنها که خاطره غم‌انگیزی داشتند دوست ندارند فیلمی درباره کرونا ببینند. یکی از دوستان که مثلاً عزیزی را از دست داده بود نخواسته بود ببیند اما مخاطبی که سریال را می‌بیند با آن ارتباط برقرار کرده و دوستش دارد.

بکتاشیان درباره تغییرات این فصل از سریال و دلیل برخی تفاوت‌های ساختاری گفت: ابتدا قرار بود سه فصل ساخته شد اما بعد از پخش فصل اول تصمیم بر این شد تغییراتی در فیلمنامه لحاظ شود. با این حال تغییرات به گونه‌ای بود که باز هم خط اصلی رعایت شود و برخی خرده داستان‌ها را هم داریم.

وی اضافه کرد: در فصل اول موقعیت دراماتیک به این بود که بیمارستان صحرایی ایجاد شود و فصل دوم همه درگیر کرونا هستند. ضمن اینکه این فصل حجت قاسم زاده اصل به عنوان نویسنده در کنار ما بود که خودش هم کارگردان است و فیلمنامه محکمی درآورد.

بکتاشیان در پایان گفت: ما سعی کردیم در قصه‌ها به روز باشیم و شرایط جامعه را هم بگوییم که عده‌ای چگونه در همین شرایط دست به سوءاستفاده می‌زنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا