خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روز پزشک فرصتی نمادین برای قدردانی از پزشکان است

به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در آئین بزرگداشت روز پزشک و تقدیر از فعالان حوزه بهداشت و درمان ارتش و اعطای نشان فداکاری به خانواده پزشک شهید مسعود یحیوی و جانباز آزاده پزشک هادی عظیمی‌راد که صبح امروز چهارشنبه (اول شهریور ۱۴۰۲) در دانشگاه علم پزشکی ارتش برگزار شد، با تسلیت فرارسیدن ماه صفر و ایام اربعین حسینی و گرامی داشت روز پزشک طی سخنانی، اظهار داشت: روز پزشک فرصتی است برای بزرگداشت و قدردانی از پزشک و بزرگداشت مقام پزشکان البته این یک فرصت نمادین است زیرا در فرهنگ دینی ما یکی از اقشاری که بر گرامی‌داشت جایگاه آنها تاکید فراوانی شده همین پزشکان هستند.

وی ادامه داد: کسانی که پزشکی را برای حرفه خود انتخاب می‌کنند در کنار حرفه خود یک شغل مقدس را نیز انتخاب کرده اند و بفرموده امام معصومان پزشکان از جایگاه والایی در دین و فرهنگ ما برخوردارند این جایگاه نیازمند قدردانی بیشتر است و بنابراین امروز روز بزرگداشت جایگاه پزشک در جامعه ماست.

فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود با قدر دانی از تلاش و مجاهدت پرستاران و همه فعالان عرصه بهداشت و درمان گفت: امروز روز بزرگداشت پزشکان است و جا دارد که من از کل پزشکان، داروسازان، دامپزشکان و همه فعالان این عرصه تقدیر کنم و به آنها اعلام می‌کنیم که ما قدردان زحمات و تلاش‌های شبانه روزی شما هستیم و درود می‌فرستیم به شیخ الرئیس ابو علی سینا که روز تولد ایشان با عنوان روز پزشک نامیده شده است. افتخار ماست که بوعلی سینا انسانی است که پرورش یافته دین اسلام است و بعد از هزار سال هنوز دنیا از این پیشکسوت پزشکی بهره می‌برند.

سرلشکر موسوی با اشاره به دیدار اخیر با فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: ایشان در این دیدار تاکید کردند که یادمان باشد که چه خون‌هایی بر زمین ریخته شده وجه سلامتی‌هایی از بین رفته و چه سختی‌ها و مشقت‌هایی کشیده شده تا این جامعه سربلند باشد و موفقیت‌ها در عرصه‌های مختلف به دست بیاید و ما در اینجا جامعه زندگی کرده و سربلند باشیم.

وی تصریح کرد: در ارتش فقط به دنبال خوب بودن و ممتاز بودن نیستیم، بلکه سقف خواست ما این است که ما الگو باشیم و در همه عرصه از ارتش به عنوان یک الگو نام برده و بهره ببرند.

سرلشکر موسوی در ادامه با اشاره به درخشش ارتش در مقوله مقابله با بیماری کرونا اذعان داشت: همه دستگاه‌ها در مقابله با کرونا تلاش کردند اما ارتش به معنای واقعی کلمه در مقابله با ویروس کرونا درخشید و تعجب همگان را از این میزان آمادگی و خدمات در پی داشت و به واقع ارتش الگویی از مجاهدت، ایثار، خدمات و آمادگی در این عرصه شد.

فرمانده کل ارتش با برشمردن برخی قابلیت‌ها و توانمندی‌های ارتش در عرصه‌های علمی و پزشکی خاطرنشان کرد: ارتش در عرصه‌های مختلف دارای قابلیت‌های منحصر به فرد و بالایی است که من می‌توانم با اطمینان خاطر بگویم، ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در عرصه‌های مختلف الگو باشد، البته این موفقیت‌ها نتیجه کارهای بزرگ، گذشتگان است و ما از آنها متشکریم که فرصت تکمیل این مسیر را برای ما فراهم کردند.

سرلشکر موسوی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان سرافراز ایران اسلامی گفت: شهدای بزرگ ما در عرصه‌های مختلف درخشیدن و عزت و سرافرازی را برای کشور ما به ارمغان آوردند.
وی ادامه داد: پزشک و کسی که وارد این عرصه شده راه مقدسی را انتخاب کرده دقیقاً مانند کسی که لباس سربازی بر تن کرده و به دفاع از کشور پرداخته است و هر جا که این دو یعنی پزشکی و سربازی یکی شود این جایگاه از ارزش و جایگاه والاترین برخوردار است و شما پزشکان ارتشی در این عرصه درخشیده اید.

فرمانده ارتش با اشاره به جایگاه ارتش و ارتشیان در میان مردم گفت: در نظر سنجی های مختلف و وقتی برای نظر سنجی میان مردم می‌روند ارتش و ارتشیان از بالاترین محبوبیت و جایگاه‌ها در میان مردم برخوردار هستند که خدمات و مجاهدت‌های شما پزشکان ارتشی در این محبوبیت تأثیر بسیاری دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا