خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

توزیع واکسن آنفولانزا در داروخانه‌های چهارمحال و بختیاری

علی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: سویه جدید کرونا در کشورهای مختلفی از دنیا گزارش شده است اما در ایران با توجه به آزمایش‌های صورت گرفته تاکنون موردی از آن گزارش نشده است.

وی تصریح کرد: در این استان هم بر روی نمونه‌های متعدد، آزمایش صورت گرفته و موردی دیده نشده است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری یادآور شد: با توجه به بازگشت زائران از عتبات عالیات در برخی علائمی از سرماخوردگی و شبه کرونا مشهود است.

احمدی ادامه داد: از همین رو به این افراد و همه مردم استان توصیه می‌شود در صورت مشاهده علائم سرماخوردگی حتماً از ماسک استفاده و فاصله استاندارد را با دیگران رعایت کنند.

وی ادامه داد: به بقیه افراد توصیه می‌شود از روبوسی، دست دادن و… خودداری کنند.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به نزدیکی به فصل پاییز و سردی هوا خاطرنشان کرد: هم‌استانی‌ها مراقب سرماخوردگی باشند.

احمدی بیان داشت: گروه‌های حساس و افرادی که به بیماری‌های مزمن مبتلا هستند می‌توانند واکسن آنفولانزا را که از دوم شهریورماه در داروخانه‌ها موجود شده، استفاده کنند.

وی تاکید کرد: به دنبال این هستیم که به محض اینکه واکسن آنفولانزای دولتی از وزارت‌خانه توزیع شد برای افرادی که بیماری مزمن دارند، سالمندان و مادران باردار دریافت و توزیع شود.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: دریافت واکسن آنفولانزا نیازی به تجویز پزشک ندارد و می‌توانند از داروخانه دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا